Menu

Twoje konto w Usborne (FAQs)

Usborne Publishing jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku wydawniczym. Jest spełnieniem marzenia ojca o stworzeniu zaczytanego świata dla swojej córki, a następnie dla wielu innych dzieci. To firma z wizją i misją, czego doświadczamy tego każdego dnia. Od lat jest regularnie nagradzana pośród wydawców literatury dziecięcej. Dlaczego? W moim odczuciu dlatego, że nie traktuje dziecka infantylnie, ale jak inteligentnego człowieka, ciekawego świata, chłonnego koloru i radości. Usborne Books at Home and School to firma córka – znowu rodzinnie:) – od blisko 40 lat działa poprzez sieć niezależnych książkowych doradczyń.
Jako rodzic:
 • Kupisz książki dla całej rodziny z minimum 24% zniżką, jak również będziesz mieć dostęp do ofert specjalnych oraz promocji tylko dla członków
 • Będziesz widzieć radość w oczach swojego dziecka częściej niż do tej pory
 • Comiesięczne nowości zobaczysz wcześniej niż ktokolwiek inny
 • Zyskasz coś swojego, co w krótkim czasie zacznie Cię łączyć z osobami podobnymi do Ciebie
Jako przedsiębiorczyni:
 • Możesz rozpocząć swój własny biznes bez potężnych nakładów finansowych
 • W ramach opłaty startowej otrzymasz zestaw książek, który pozwoli Ci zaznajomić się z bogactwem naszej oferty i działać już dzień po rejestracji
 • Dostaniesz własną stronę internetową
 • Sama wybierzesz godziny i sposób, w jaki chcesz pracować. W końcu praca jest dla Ciebie, a nie Ty dla pracy
 • Będziesz mieć wpływ na czytelnictwo, naukę języka angielskiego, zasobność zbiorów bibliotek publicznych
 • Nic nie ogranicza Twoich zarobków. Na etacie raczej nie zarobisz więcej niż Twój szef – tu.. hm.. nie masz nawet szefa ☺
 • Możesz tworzyć swój zespół i czerpać zyski wraz z nim
 • Firmowe i zespołowe szkolenia i spotkania weprą Twoje działania
 • Nigdy nie będziesz sama. Wspierać Cię będzie Twój opiekun (tzw. mentor) oraz cały zespół. Jeśli klikniesz tu, Twoim mentorem zostanę ja: https://org.usbornebooksathome.co.uk/bookmama/join-my-team/join-today.aspx

Nie musisz już dziś wiedzieć jak wykorzystasz swoje członkostwo. Możesz zacząć z myślą o zakupie książek dla swoich dzieci, a z czasem zacząć budować swój biznes. Tak naprawdę każdy może spróbować i dać sobie szansę.

Jedyne co potrzebujesz to entuzjazm. Ale przy naszych książkach o to nietrudno.

Aby otworzyć swoje własne konto w Usborne na starcie wnosisz opłatę rejestracyjną w wysokości £48 (plus, jeśli przesyłka ma dojechać do Polski, £12 za dostawę). Za to dostaniesz pakiet książek wart £150.

Ten zestaw pozwoli Ci zapoznać się z różnorodną ofertą Usborne.

Aby rozpocząć rejestrację, wejdź tutaj https://org.usbornebooksathome.co.uk/bookmama/join-my-team/join-today.aspx i kliknij „Join now

Twoje jedyne zobowiązanie to jedno zamówienie na £120 w przeciągu 12 tygodni od rejestracji. Potem, jeśli będziesz chciała utrzymać swoje konto w Usborne, co pół roku będziesz potrzebowała złożyć kolejne. Ale to już wyłącznie Twoja decyzja. Jeśli będziesz zamawiać na własne potrzeby, być może złożysz zamówienie tylko raz na 3 czy 6 miesięcy. Jeśli będziesz chciała rozwinąć biznes, na pewno będziesz zaglądać na swoje konto do zamówień znacznie częściej 🙂
 • Kupujesz dużo książek?
 • Uważasz, że książki są wartościowym prezentem dla Twoich dzieci oraz dla Twojej rodziny?
 • Rozmawiasz o książkach swoich dzieci z przyjaciółkami?
 • Masz w swoim otoczeniu osoby, które dbają o angielski swoich dzieci?
 • Szukasz pomysłu na dodatkowy dochód?
 • Chcesz dorobić do wypłaty?
 • Chcesz mieć coś swojego?

Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałaś „tak”, czas, byś otworzyła konto. Ależ się będę cieszyć, jeśli będę mogła towarzyszyć w rozwoju kolejnej miłośniczce książek dla dzieci.

W Usborne każdy ma swojego mentora – to taki Twój opiekun w Usborne’owej podróży. Dzieli się swoją wiedzą o książkach i o biznesie, wspiera, podpowiada, inspiruje. W moim odczuciu ważne jest, by był to ktoś, komu będziesz ufać, z kim będziesz chciała przegadać swoje plany, kogo zapytasz o radę, czy o feedback, a może po prostu o doświadczenia z daną książką:) Dla mnie ważne są pozytywne wibracje między Tobą i mentorem. Sprawiają, że Twoja Usborne’owa podróż będzie bardziej Twoja. Dlatego nie pozwól, by to komputer wybrał za Ciebie mentora. Zdecyduj sama z kim chcesz współpracować.

Jako mentor, oferuję mojemu zespołowi stałe wsparcie, regularne inspiracje, dostęp do szkoleń oraz stworzonej przeze mnie bazy informacji, a także sesje coachingowe i mentoringowe w zależności od ich potrzeb. Tworzymy wspaniałą paczkę, spotykamy się, wspieramy wzajemnie, wspólnie celebrujemy sukcesy. Kiedyś któraś z dziewczyn napisała, że „nie wyobraża sobie jakby żyła bez naszej grupy”. Ja też nie. Dziewczyny z zespołu to kolejny powód, dla którego czasem nie wiem czy pracuję, czy jestem po pracy. Zapraszam, czerp z tych dobrych wibracji i Ty.

Zdecydowanie tak. Dodatkowo, biznes na własnych zasadach. W Usborne sama decydujesz czy chcesz działać na wielką czy ograniczoną skalę. Możesz sprzedawać albo poszerzyć działania o budowanie zespołu.

Abyś mogła ruszyć pełną parą, Usborne przygotował program SzybkiStart, który mobilizuje do działania od pierwszych dni. Wierzę, że skrzydła rozwijamy od działania, a nie zamulania, więc jestem za tym, by wykorzystywać SzybkiStart, by od razu czuć efekty podejmowanych działań.

Na jednym zamówieniu za £120 zarabiamy około 250zł. W ramach programu, jeśli w przeciągu 3 tygodni złożysz 3 takie zamówienia, zyskasz gratisowe książki o wartości £50, a za kolejne 3 zamówienia w kolejne 3 tygodnie – zwrot kosztu otwarcia swojego konta w Usborne.

W sumie, inwestując £48 otwierając konto, masz możliwość zarobić ok. 2500zł. Zaznaczam, że ta kwota jest orientacyjna i będzie zależeć od ustalonej przez Ciebie marży oraz stworzonej oferty.

Możesz sprzedawać klientom indywidualnym, placówkom edukacyjnym, klubom, klubikom, bibliotekom, właściwie komu chcesz, ale nie księgarniom i hurtowniom. Możesz tworzyć własną ofertę i dowolnie ją reklamować. Możesz prowadzić mobilną księgarnię albo sprzedawać z domu. Ty decydujesz.
Czy jest jeszcze dla mnie miejsce?W Usborne nie ma rejonizacji. Możemy też sprzedawać poza granicami kraju. Nie wchodzimy sobie w drogę, bo potencjalnych odbiorców mamy mnóstwo. Wewnętrznie dzielimy się natomiast informacjami o obsługiwanych placówkach edukacyjnych, dzięki czemu możemy być wobec siebie lojalne. Miejsca wystarczy dla wielu, wielu osób, gdyż zainteresowanie naszą ofertą jest coraz większe. Mamy coraz więcej klientów indywidualnych; stale wzrasta też liczba placówek dostrzegających istotę języka angielskiego w edukacji.
Działamy na podstawie umowy o współpracy. Jeśli chcesz sprzedawać, rozliczenia z US możesz dokonywać w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, działalności nierejestrowanej albo rozszerzając dowolną działalność, którą aktualnie prowadzisz.
Nie, ale możesz. Po pierwsze, w momencie, gdy zauważasz jak korzystasz z członkostwa, naturalną rzeczą jest powiedzieć innym, że też mogą. Tańsze książki, możliwość zarażania innych pasją do czytania dzieciom z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości, szansa na rozwój osobisty, szansa na własny biznes to tylko część możliwości jakie daje Usborne. Ty skorzystasz, ktoś skorzysta – dlaczego miałabyś się tym nie podzielić? Dodatkowo, za każde zamówienie złożone z Twojego polecenia wypłacona zostanie Tobie prowizja w wysokości minimum 6% jego wartości.

Firma działająca w strukturach marketingu sieciowego, czyli MLM od ang. multi-level marketing to taki rodzaj firmy, gdzie wynagrodzenie reprezentanta pochodzi ze sprzedaży produktów oraz jest wypłacane na zasadzie prowizyjnej od zamówień osób zaproszonych przez danego reprezentanta, czy to w celu korzystania z oferty na swój użytek, czy do sprzedaży.

W firmach działających w strukturach MLM środki, które gdzie indziej przeznaczane byłyby na reklamę i wynagrodzenia pracowników, mogą być użyte na wypłatę prowizji reprezentantów, którzy szkolą i wspierają zaproszone osoby.

Mentor zarabia na swoje wynagrodzenie dzięki sukcesom osób w zespole. Dla mnie ma to sens: jeśli Tobie wychodzi, zarabiamy obie; jeśli nie – nie. Obawy, które powstały wokół firm o strukturze MLM wynikają z tego, że niektóre firmy zmuszają do składania zamówień albo zapraszania do struktur, tzw. rekrutowania. Były też firmy, które nie oferowały żadnego produktu obiecując bogactwo w zamian za wpłacanie składek i zachęcanie innych do tego samego. W Usborne nie ma żadnych takich wymogów. Każdy korzysta tak, jak chce. Warto jednak w moim odczuciu wybrać na mentora osobę, co do której etyki działania nie mamy zastrzeżeń. Osobiście cieszę się, że od zawsze w moich działaniach stawiam na etyczne postępowanie. Dzięki temu mogę spać spokojnie i cieszyć się z wyników zespołu bez wyrzutów sumienia.

 • Jeśli oczekujesz umowy o pracę, to w Usborne jej nie dostaniesz. Działamy na podstawie umowy o współpracy. Jeśli kupujesz dla siebie, rodzaj umowy nie ma znaczenia. Jeśli chcesz przyjąć na siebie rolę doradczyni i sprzedawać, możesz rozliczać się w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub działalności nierejestrowanej.
 • Jeśli potrzebujesz, by ktoś Ci wydawał instrukcje co masz robić i kiedy, w Usborne tak nie jest. Tu nie masz szefa, więc nikt nie da Ci deadline’ów. Wspierać Cię i motywować będzie mentor, ale szefem jesteś dla siebie Ty.
 • Jeśli nie znasz angielskiego nawet w najmniejszym stopniu, odradzam. Będzie Ci trudno. Poziom komunikatywny wystarczy.
Jeśli po swoim obowiązkowym zamówieniu nie złożysz kolejnego o wartości £120 w przeciągu 6 miesięcy, system po prostu usunie Twoje konto.